facebook
Rekultywacja Terenu, Rekultywacja Gleb | Polger Kido
 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Rekultywacja

Rekultywacja terenu służyć ma przywróceniu zdatności obszaru do ponownego użytku po wykorzystaniu go do celów gospodarczych lub przemysłowych. Proces ten składa się z kilku podstawowych elementów, takich jak stworzenie odpowiedniego ukształtowania terenu, wznowienie prawidłowych właściwości chemicznych i fizycznych czy odtworzenie gruntu. Szczególnie istotna jest właśnie rekultywacja gleb, ponieważ to od niej zależy czy możliwa będzie eksploatacja danego obszaru w przyszłości. Wzmacnianie skarp oraz tworzenie fitocenozy to tylko niektóre działania, które składają się na ten proces. Proponowane przez naszą firmę preparaty, usprawniające między innymi zazielenianie terenu, powodują, że rekultywacja gleb przebiega sprawniej i efektywniej. Wysoka jakość tych produktów oraz innowacyjne technologie zastosowane do ich produkcji zapewniają wszechstronne i niemal natychmiastowe efekty. Dzięki korzystaniu z tego typu rozwiązań rekultywacja terenu zielonego wykonywana jest w stosunkowo krótkim okresie czasu. Wieloletnie doświadczenie i szczegółowe obserwacje potwierdzają skuteczność działań wspieranych preparatami Bio-algeen. Rekultywacja gleb przeprowadzana przy użyciu oferowanych przez nas środków z pewnością spełni wszelkie stawiane wymagania.

 

Realizacje

>>>Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię<<< 

Więcej…
 

Bio-algeen - koncentrat w płynie

Bio-algeen-koncentrat w płynie to stworzona na bazie Bio-algeen Granulat zawiesina, której stosowanie zalecane jest wszędzie tam gdzie potrzebne są niemal natychmiastowe efekty. Zawarte w tym środku poliuronidy uczynią każdą glebę urodzajną, dzięki czemu Bio-algeen sprawia, że rekultywacja terenu, umacnianie skarp, procesy związane z zakładaniem plantacji i inne, podobne działania są znacznie bardziej efektywne

>>> WIĘCEJ O BIO-ALGEEN GRANULAT

Bio-algeen-koncentrat w płynie zostaje zmieszany z nasionami trawy, wodą i nawozami, a następnie spryskany na trudno dostępne, bądź niedawno stworzone skarpy. Pozwala to na bardzo skuteczne przeciwdziałanie zjawisku erozji. Dzięki powstawaniu nierozpuszczalnych w wodzie, gruzełkowych struktur, nawet bardzo intensywny deszcz nie jest w stanie doprowadzić do zniszczenia skarpy. Wschodząca trawa, zasiana na takiej glebie, dzięki doskonałym właściwościom preparatu Bio-algeen praktycznie natychmiast zapuszcza korzenie.

Więcej…
 

Bio-algeen THK-koncentrat

Bio-algeen THK – koncentrat to środek, dzięki któremu rekultywacja terenu zyskuje nową jakość. Stosowany jest on przede wszystkim w kompleksach gliniasto-humusowych. Bio-algeen jest w stanie zamienić nawet najbardziej sterylny piasek w żyzną glebę, bogatą w substraty roślinne i usprawniającą procesy buforowania. Na uwagę zasługuję również fakt, że bio-algeen THK w znacznym stopniu przyczynia się do wzrostu predyspozycji gleby do zatrzymywania wody. Po zastosowaniu odpowiedniej ilości tego preparatu, a także najonizowaniu gleby wapnem, wodoprzepuszczalność gleby zostaje bardzo ograniczona, dzięki czemu rekultywacja terenu przynosi lepsze i szybsze efekty.

>>> KUP PREPARATY BIO-ALGEEN

Przy wystarczającym najonizowanu wapniem i odpowiedniej ilości Bio-algeen THK-koncentrat można znacznie zredukować wartość Kf (wodoprzepuszczalność gleby).

Więcej…
 Czy wiesz, że...

bio-algeen- Schnellkomposter-Pulver (bio-algeen- szybki kompost- proszek) jest używany od lat w komunalnych składowiskach jako biologiczny wyzwaJacz reakcji lub akcelerator.